Wywiad z Morwanneg, królową czarownic z powieści Neila Gaimana. Book Morning Library! odc. 13

Tak oto narodziła się Morwanneg. Okrutna i bezwzględna czarownica z powieści Neila Gaimana „Gwiezdny pył”.

Zapraszamy Was do Krainy Czarów. Alternatywnej przestrzeni, która znajduje się poza Murem, z powieści „Gwiezdny pył” Neila Gaimana. Ze względu na charakter naszego programu, połączyłyśmy książkę z jej ekranizacją. Zorganizowałyśmy więc spotkanie filmowo-literackie. W filmie pojawiają się Charlie Cox, Robert De Niro, Sienna Miller czy Michelle Pfeiffer. To właśnie Michelle Pfeiffer odgrywa rolę Lamii, najpotężniejszej czarownicy, w książce nazywanej królową czarownic. W opowieści Neila Gaimana ta mroczna i podstępna postać ma na imię Morwanneg. Jej imię znaczy „morska fala”. Morwanneg w powieści ma czarne włosy i jeszcze czarniejszy charakter. Czarną suknię, łachmany zmienia, nagle na czerwone odzienie, by w ten sposób pokazać, że przygotowuje się do realizacji zadania, jakim jest porwanie gwiazdy Yvaine, która nagle zleciała na Ziemię i stała się obiektem pożądania wielu książkowych bohaterów. Czarownice, bo jest ich w powieści więcej, muszą zdobyć serce Yvaine, żeby zachować wieczną młodość. Czy im się to udaje? Tego nie zdradzimy. W jaki sposób zakończyła się ta historia, dowiecie się, kiedy tylko przeczytacie lub obejrzycie „Gwiezdny pył”.

Morwanneg wystąpiła w programie Book Morning Library! Z Olgą Przeszło rozmawiały o tym, ile jest w człowieku dobra i zła, jak duże znaczenie ma starzenie się i jak wielką moc sprawczą ma dążenie do władzy. Za makeup i charakteryzację w programie zadbała Patrycja Begier. Bardzo dziękujemy za pomoc w realizacji programu!

Zachęcamy do sięgnięcia po książkę!

Młody Tristran Thorn zrobi wszystko, byle tylko zdobyć lodowate serce pięknej Victorii – przyniesie jej nawet gwiazdę, której upadek z nieba oglądali razem pewnej nocy. By jednak to uczynić, musi wyprawić się na niezbadane ziemie po drugiej stronie starożytnego i dobrze pilnowanego muru, od którego bierze nazwę ich maleńka wioska. Za owym murem leży Kraina Czarów, gdzie nic nie jest takie, jakim je sobie wyobraził – nawet upadła gwiazda. Bestsellerowy autor Neil Gaiman przedtawia opowieść o niezwykłej wyprawie do mrocznej, cudownej krainy – w poszukiwaniu miłości i tego, co niemożliwe.

Neil Gaiman, Gwiezdny pył, Mag, Warszawa 2007. Tytuł oryginalny: Stardust. 245 stron.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *